Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Habrovany 2011

Celkové vítězství po penaltovém rozstřelu

V sobotu 2. 7. 2011 se tým B mužů zúčastnil fotbalového turnaje v Habovanech. Turnaj se odehrál na místním hřišti za účasti dalších tří týmů a to domácích Habrovan, Slavíkovic a Račic.

Zápasy se hrály na 2x30 min., los nám přisoudil v prvním zápasu Račice, druhou dvojici utvořily Habrovany se Slavíkovicemi.

Sestava Framoz:

za muže: Barták, Kadlčák, Radil, Cenek, Krejčíř, Chubirka, Benda
za dorost: Lacek, Legner, Honek M., Honek T., Kervitcer, Svoboda
jako hosté: brankář (jméno nevím), Klimek

Naše zápasy:

Framoz - Račice 1:0 Obrazek Klimek
Výrazná herní převaha s příležitostmi ke skórování byla na naší straně. Soupeř se většinu zápasu jen bránil a na naši půlku se moc s míčem nepodíval. Jenže vstřelit gól byl téměř nadlidský výkon. Nakonec se trefil náš bývalý dorostenec Karel Klimek.

Framoz - Slavíkovice 1:1 Obrazek Benda, penalty 4:3
V mužstvu soupeře hrál nedávný hráč A týmu Kuklínek a v útoku taky Kuba Šmarda, který ještě před čtrnácti dny nastoupil v našem dorosteneckém dresu ke svému poslednímu zápasu. Oba se velmi snažili a chtěli se proti nám vytáhnout. Zápas byl z obou stran bojovný, nám dle mého sedl více první poločas, Slavíkovicím zase druhý. Přesto si myslím, že jsme byli fotbalovější a že jsme si zasloužili vyhrát. Jenže soupeři se podařilo se štěstím vyrovnat. Následoval penaltový rozstřel, kde překvapivě důvěru trenéra Kalouska dostali dorostenci (Lacek, Kervitcer, Honek T. Honek M., Legner), kteří udrželi nervy na uzdě a dokázali střelce Slavíkovic pokořit.

Zhodnocení výkonu dorostu: S muži se znají ze společných tréninků, takže naštěstí nebyl problém se souhrou. Myslím, že nikdo z dorostenců nezklamal a všichni výše jmenovaní ukázali, že mají potřebný potenciál do budoucna. Jsou však teprve na začátku dlouhé cesty a čas teprve ukáže, zda se stanou trvalou součástí sestavy A nebo B týmu mužů. Nezáleží však pouze jen na nich, jak se obligátně tvrdí, ale i na všech ostatních, kteří mají možnost to těmto klukům usnadnit.

P.S. Malá poznámka na závěr. Příjemně mě překvapil zájem habrovanského starosty p. Dvořáčka o tento turnaj. Osobně dokonce předával poháry jednotlivým družstvům. Něco podobného jsem za celá léta v Rousínově nezažil.