Jdi na obsah Jdi na menu
 


Se Slatinou na 50%

21. 10. 2008

Zápas se Slatinou vyšel jen mladším

V důležitém domácím zápase se Slatinou se výsledkově dařilo jen mladším a po dobrém výkonu zaslouženě zvítězili. Starší dorost sehrál smolné utkání, kdy neproměnil celou řadu šancí, což je stálo v konečném účtování tři body. Reparát mohou složit v dalším kole v zápase s Moravským Krumlovem.

19. 10. 2008
Starší dorost

Framoz Rousínov - Slatina 0:1 (0:1)

Sestava:
b: Slovák
o: Gerda, Brtník, Obrazek 37´Svoboda (90´Šmarda), Obrazek 68´Homola
z: Kameník, Dvořák, Obrazek 73´Jandl, Smílek (38´Němec)
ú: Klimek (83´Šmarda), Hála (80´Kolaja)

V dalším mistrovském utkání se Framozu postavil do cesty přímý soused z tabulky, tým SK Slatina. Čekalo se vyrovnané utkání, ze kterého by byl každý bod cenný.
Aktivněji zahájili domácí, přičemž už ve 3. minutě nebezpečně pálil Dvořák. Mírná převaha pokračovala, ale do šancí jsme se dostávali spíše sporadicky. Asi největší šancí byl individuální průnik Karla Klimka z 15. minuty, kdy se pěkně proháčkoval přes soupeřovu obranu a následně poslal míč těsně podél pravé tyče soupeřovy brány. Z první Slatinské šance se bohužel urodila branka. V 31. minutě vyšel soupeři rychlý průnik do naší otevřené obrany a hned za první chybu jsme pykali - 0:1. Po inkasovaném gólu se hra srovnala. Ve 40. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího golmana Dvořák, ovšem střele chybělo lepší umístění. Na druhé straně musel předvést ve 42. min. skvělý reflexivní zákrok Fana Slovák, který pohromu s názvem "gól do kabiny" odvrátil na roh. Po první polovině tedy odcházel ze hřiště spokojenější soupeř.
Druhá polovina začala stejně, jako ta první. Rousínov začal lépe. Ve 49. minutě to již poněkolikáté v utkání zkoušel Dvořák, ovšem gól mu tentokrát souzen nebyl. Další velká šance přišla v 55. minutě, kdy po pasu Klimka postupoval takřka sám na gólmana Dvořák. Nakonec se však domací obrana stačila alespoň trochu stáhnout a z jeho následnou střelou si hostující branař poradil. Na další vzrušení se čekalo do poslední dvacetiminutovky. Napřed se do vápna dostal Němec, který však v zakončení selhal. V 75. minutě pak přišla po pěkné akci superšance Davida Hály, ale koncovka dnes byla tím, co nás zřejmě připravilo o body. V posledních minutách už našim hráčům docházely síly a soupeř docílil několika závarů před bránou, síť ale zůstala nerozvlněna. Poslední šanci na vyrovnání měl v 88. Karel Klimek, gólman Slatiny byl však proti. Starší dorost si tedy po porážce 0:1 další body nepřipsal. Tentokrát byla hlavně koncovka to, co zapříčinilo, že jsme dopadli, jako ODS při volbách.
                               
                                                                                                                                    Daniel Král

Ostatní zápasy:
Šardice B - Svratka Brno 4:2
Blansko - MSK Břeclav B 3:0
Veselí - Moravský Krumlov 1:0
Kuřim - Kyjov 4:2
Miroslav - Boskovice 1:2

Tabulku po jedenáctém kole si můžete prohlédnout zde.

 

Mladší dorost

Framoz Rousínov - Slatina 4:2 (2:1) Obrazek 2´,63´Švéda, 25´Šmarda, 57´Smílek

Sestava:
b: Slovák
o: Řepka, Šmarda (46´Kameník), Obrazek 48´Skřivánek, Jakeš R.
z: Ledvina (33´Legner), Honek, Svoboda (66´Jakeš K.), Lacek
ú: Obrazek 61´Švéda, Přecechtěl (41´Smílek)

Důležité utkání se soupeřem, který byl v tabulce o jedno místo za námi, jsme začali velice dobře. Hned ve 2. minutě utkání jsme se po rohu a střele Zdeňka Švédy z hranice velkého vápna ujali vedení - 1:0!. Radost nám však nevydržela dlouho, v 10. minutě po chybě obrany soupeř po brejku vyrovnal - 1:1! V dalších minutách jsme přece jen měli o něco více ze hry, soupeř však měl nebezpečné protiútoky. Štěstí při nás stálo ve 25. minutě, Kuba Šmarda vystřelil z dálky a jeho střelu bránkář podcenil a srazil si do branky - 2:1! Obraz hry i skóre se do konce poločasu již nezměnilo.
Po přestávce hostující tým přidal ve snaze dosáhnou vyrovnávacího gólu. To se jim málem podařilo ve 49. minutě, kdy fantastický zákrok po přímém kopu i následné dorážce předvedl Fana Slovák. Od tohoto zlomového momentu utkání jsme postupně získávali navrch, výborně se rozehrála zejména záloha, která předvedla několik pohledných kombinací. Naši převahu zúročil v 57. minutě gólem Lukáš Smílek, kdy se dokázal prosadit samostatným individuálním průnikem. V 62. minutě po sporné situaci ve středu hřiště (neodpískaný faul), se hostujícím hráčům podařilo vsítit kontaktní gól - 3:2! Naštěstí o tři minuty později, v 66. minutě se středem obrany prosmýkl Zdena Švéda a přidává další gól do sítě soupeře - 4:2! I když ve zbytku utkání nechybí soupeři snaha o vyrovnání, naši aktivní hrou jsme tento výsledek zaručující tři body dokázali udržet až do konce utkání.

Ostatní zápasy:
Šardice B - Svratka Brno 4:0
Blansko - MSK Břeclav B 6:3
Veselí - Moravský Krumlov 3:0
Kuřim - Kyjov 0:1
Miroslav - Boskovice 3:0

Tabulku po jedenáctém kole si můžete prohlédnout zde.

 

Náhledy fotografií ze složky Framoz-Slatina 19.10.2008